Pokazywanie postów oznaczonych etykietą piłka nożna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą piłka nożna. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 16 sierpnia 2011

Przybij Wlepkę!# Unia Oświęcim

W Oświęcimiu jest zarówno piłka nożna, hokej, jak i pływanie. Trzy kluby pod jednym szyldem? Obstawiam, ze ta którą ja znalazłam jest piłkarska


czwartek, 4 sierpnia 2011

Przybij Wlepkę!#OKS Odra

Gdzie jest taki klub? W Opolu. W co gra? W piłkę, nożną na dodatek. Jak daleko jest z Opola do Świnoujścia? Przymiotnik "cholernie" już tu nie wystarczy. To jest strasznie daleko. Vlepki z tym klubem znalazłam aż dwie, no dwie to już coś.

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Przybij Wlepkę!#LKS Znicz Wysoka Kamieńska.

Ta vlepka omal nie zwaliła mnie z nóg. Gdzie to w ogóle jest?! Na pewno w Zachodniopomorskim. Jaka dyscyplina sportowa? Piłka nożna. Czy daleko od Świnoujścia? Raczej blisko. Czy klub ma jakieś sukcesy? Hmmm, nie słyszałam nigdy o tym klubie. "Nasz Honor to trwać tu i być. Dla Znicza umrzeć. Dla Znicza żyć" (http://zwk.futbolowo.pl/). Nawet nie wiem, która to liga. Zresztą nie ważne. Vlepka jest i to się liczy!

niedziela, 31 lipca 2011

Przybij Wlepkę!# Krakowia

Z Krakowa nad morze jest daleko, co ja piszę jest cholernie daleko! Trzeba jechać o wiele dłużej niż z ZG. W Krakowie są dwa kluby Krakowia i Wisła. Krakowia jest starsza. Nie wiem, kto jest lepszy i nie chcę wiedzieć. Były te vlepki to te wrzucam.


sobota, 30 lipca 2011

Przybij Wlepkę!# ŁKS Łódź

ŁKS! ŁKS! Nie byłam nigdy w Łodzi, nawet raczej nie mam tam rodziny. Ostatnio Triny i Susanna przebierały łodzian, ale nie o tym. W ŁKS jest paru zawodników z Floty, więc jakoś tak się milej kojarzy. Niestety Lech wygrał ostatnio z ŁKS'em (dobrowolnie przymusowo oglądałam ten mecz). Vlepek tego klubu nie było za dużo w Świnoujściu, ale coś się znalazło. Jedna jest na nawet z Papajem ;)


piątek, 29 lipca 2011

Przybij Wlepkę! #Katowice

No to się zdziwiłam jak zobaczyłam vlepkę z Katowic. Przecież to kawał drogi! Pewnie ktoś jechał tym samym pociągiem co ja, tym z Bielska- Białej do Świnoujścia, przybył około 8.00 czekał aż się doba hotelowa rozpocznie i z nudów przybił. Znalazłam taką aż jedną. GKS Katowice na żółto żółto złotej latarni zrobił na mnie większe wrażenie niż Karuzela Cooltury.

czwartek, 28 lipca 2011

Przybij Wlepkę! #Pogoń Szczecin

Niedaleko Świnoujścia znajduje się Szczecin, którego mieszkańcy czasem wpadają tam na weekendy i też zostawiają vlepki. Te są zazwyczaj wakacyjne i są czymś w rodzaju hasła byłem tu. Spotkałam ich kilka na mieście.



środa, 27 lipca 2011

Flota trzyma z Falubazem?

Podczas mojego pobytu w mieście 44 wysp zauważyłam bardzo dużo falubazowych "wlepek" i jeden bardzo jednoznaczny napis...
Każde miasto ma swój klub sportowy, który jest dla niego powodem do dumy. Zielona Góra ma swój Falubaz, Świnoujście Flotę, a Gorzów Stal i Stilon. Czasami prowadzi to do lokalnych wojen. To co jednych dzieli, drugich łączy.

Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.

Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać. 
To fakt, a oto dowód: 


Przybij Wlepkę! #Flota Świnoujście

Powrót z wakacji z aparatem obciążonym radosna twórczością. Nie trudno się domyślić , gdzie byłam, można poznać po vlepkach. O ich symbolice już kiedyś pisałam na blogu (archiwum, tytuł ten sam). W Świnoujściu napotkałam nie tylko vlepki Floty, ale o tym innym razem. trzeba zacząć od Floty, bo to oni trzymają z Myszami. Ich vlepki są przede wszystkim biało niebieskie, takie jak kolory drużyny. Nie mają podtekstów politycznych, niektóre nawiązują do przyjaźni z Falubazem, raczej nie najeżdżają na inne kluby.Jedno co wkurzyło mnie w Świnoujściu to wysoki wzrost mieszkańców, kto do cholery tak wysoko przybija te vlepki ?! Brak tolerancji dla kurdupli? ;)
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.