W Oświęcimiu jest zarówno piłka nożna, hokej, jak i pływanie. Trzy kluby pod jednym szyldem? Obstawiam, ze ta którą ja znalazłam jest piłkarska
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą piłka nożna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą piłka nożna. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 16 sierpnia 2011
czwartek, 4 sierpnia 2011
Przybij Wlepkę!#OKS Odra
Gdzie jest taki klub? W Opolu. W co gra? W piłkę, nożną na dodatek. Jak daleko jest z Opola do Świnoujścia? Przymiotnik "cholernie" już tu nie wystarczy. To jest strasznie daleko. Vlepki z tym klubem znalazłam aż dwie, no dwie to już coś.
poniedziałek, 1 sierpnia 2011
Przybij Wlepkę!#LKS Znicz Wysoka Kamieńska.
Ta vlepka omal nie zwaliła mnie z nóg. Gdzie to w ogóle jest?! Na pewno w Zachodniopomorskim. Jaka dyscyplina sportowa? Piłka nożna. Czy daleko od Świnoujścia? Raczej blisko. Czy klub ma jakieś sukcesy? Hmmm, nie słyszałam nigdy o tym klubie. "Nasz Honor to trwać tu i być. Dla Znicza umrzeć. Dla Znicza żyć" (http://zwk.futbolowo.pl/). Nawet nie wiem, która to liga. Zresztą nie ważne. Vlepka jest i to się liczy!
niedziela, 31 lipca 2011
Przybij Wlepkę!# Krakowia
Z Krakowa nad morze jest daleko, co ja piszę jest cholernie daleko! Trzeba jechać o wiele dłużej niż z ZG. W Krakowie są dwa kluby Krakowia i Wisła. Krakowia jest starsza. Nie wiem, kto jest lepszy i nie chcę wiedzieć. Były te vlepki to te wrzucam.
sobota, 30 lipca 2011
Przybij Wlepkę!# ŁKS Łódź
ŁKS! ŁKS! Nie byłam nigdy w Łodzi, nawet raczej nie mam tam rodziny. Ostatnio Triny i Susanna przebierały łodzian, ale nie o tym. W ŁKS jest paru zawodników z Floty, więc jakoś tak się milej kojarzy. Niestety Lech wygrał ostatnio z ŁKS'em (dobrowolnie przymusowo oglądałam ten mecz). Vlepek tego klubu nie było za dużo w Świnoujściu, ale coś się znalazło. Jedna jest na nawet z Papajem ;)
piątek, 29 lipca 2011
Przybij Wlepkę! #Katowice
No to się zdziwiłam jak zobaczyłam vlepkę z Katowic. Przecież to kawał drogi! Pewnie ktoś jechał tym samym pociągiem co ja, tym z Bielska- Białej do Świnoujścia, przybył około 8.00 czekał aż się doba hotelowa rozpocznie i z nudów przybił. Znalazłam taką aż jedną. GKS Katowice na żółto żółto złotej latarni zrobił na mnie większe wrażenie niż Karuzela Cooltury.
czwartek, 28 lipca 2011
Przybij Wlepkę! #Pogoń Szczecin
Niedaleko Świnoujścia znajduje się Szczecin, którego mieszkańcy czasem wpadają tam na weekendy i też zostawiają vlepki. Te są zazwyczaj wakacyjne i są czymś w rodzaju hasła byłem tu. Spotkałam ich kilka na mieście.
środa, 27 lipca 2011
Flota trzyma z Falubazem?
Podczas mojego pobytu w mieście 44 wysp zauważyłam bardzo dużo falubazowych "wlepek" i jeden bardzo jednoznaczny napis...
Każde miasto ma swój klub sportowy, który jest dla niego powodem do dumy. Zielona Góra ma swój Falubaz, Świnoujście Flotę, a Gorzów Stal i Stilon. Czasami prowadzi to do lokalnych wojen. To co jednych dzieli, drugich łączy.
Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.
Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać.
Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.
Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać.
To fakt, a oto dowód:
Przybij Wlepkę! #Flota Świnoujście
Powrót z wakacji z aparatem obciążonym radosna twórczością. Nie trudno się domyślić , gdzie byłam, można poznać po vlepkach. O ich symbolice już kiedyś pisałam na blogu (archiwum, tytuł ten sam). W Świnoujściu napotkałam nie tylko vlepki Floty, ale o tym innym razem. trzeba zacząć od Floty, bo to oni trzymają z Myszami. Ich vlepki są przede wszystkim biało niebieskie, takie jak kolory drużyny. Nie mają podtekstów politycznych, niektóre nawiązują do przyjaźni z Falubazem, raczej nie najeżdżają na inne kluby.Jedno co wkurzyło mnie w Świnoujściu to wysoki wzrost mieszkańców, kto do cholery tak wysoko przybija te vlepki ?! Brak tolerancji dla kurdupli? ;)
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.
Subskrybuj:
Posty (Atom)