Flota Świnoujście i Falubaz trzymają się razem. Przez to w Świnoujściu jest pełno naszych vlepek. Dwie odległe dziedziny sportu, a jednak ....
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą flota świnoujście. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą flota świnoujście. Pokaż wszystkie posty
piątek, 19 sierpnia 2011
środa, 27 lipca 2011
Flota trzyma z Falubazem?
Podczas mojego pobytu w mieście 44 wysp zauważyłam bardzo dużo falubazowych "wlepek" i jeden bardzo jednoznaczny napis...
Każde miasto ma swój klub sportowy, który jest dla niego powodem do dumy. Zielona Góra ma swój Falubaz, Świnoujście Flotę, a Gorzów Stal i Stilon. Czasami prowadzi to do lokalnych wojen. To co jednych dzieli, drugich łączy.
Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.
Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać.
Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.
Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać.
To fakt, a oto dowód:
Przybij Wlepkę! #Flota Świnoujście
Powrót z wakacji z aparatem obciążonym radosna twórczością. Nie trudno się domyślić , gdzie byłam, można poznać po vlepkach. O ich symbolice już kiedyś pisałam na blogu (archiwum, tytuł ten sam). W Świnoujściu napotkałam nie tylko vlepki Floty, ale o tym innym razem. trzeba zacząć od Floty, bo to oni trzymają z Myszami. Ich vlepki są przede wszystkim biało niebieskie, takie jak kolory drużyny. Nie mają podtekstów politycznych, niektóre nawiązują do przyjaźni z Falubazem, raczej nie najeżdżają na inne kluby.Jedno co wkurzyło mnie w Świnoujściu to wysoki wzrost mieszkańców, kto do cholery tak wysoko przybija te vlepki ?! Brak tolerancji dla kurdupli? ;)
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.
Subskrybuj:
Posty (Atom)