Pokazywanie postów oznaczonych etykietą flota świnoujście. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą flota świnoujście. Pokaż wszystkie posty

piątek, 19 sierpnia 2011

Przybij Wlepkę!# Falubaz na wyjeździe w Świnoujściu

Flota Świnoujście i Falubaz trzymają się razem. Przez to w Świnoujściu jest pełno naszych vlepek. Dwie odległe dziedziny sportu, a jednak ....











środa, 27 lipca 2011

Flota trzyma z Falubazem?

Podczas mojego pobytu w mieście 44 wysp zauważyłam bardzo dużo falubazowych "wlepek" i jeden bardzo jednoznaczny napis...
Każde miasto ma swój klub sportowy, który jest dla niego powodem do dumy. Zielona Góra ma swój Falubaz, Świnoujście Flotę, a Gorzów Stal i Stilon. Czasami prowadzi to do lokalnych wojen. To co jednych dzieli, drugich łączy.

Z opowieści taksówkarzy i forum piłkarskiego dowiedziałam się o konflikcie między Stilonem a Flotą. Mieszkańcy Świnoujścia dobrze wiedzą, jak zdenerwować Gorzowian. Powiedzieć im tylko jedno słowo: "Falubaz". Wlepki z Falubazem są wszędzie przy kasach na stadionie, na przeprawie promowej, w centrum przy plaży, a kibiców Świnoujski stadion wita wielkim napisem "Tylko Falubaz". Co prawda niektóre wlepki są pozrywane, ale na ich miejsce szybko przybywają nowe. Tak dzięki mniej lubianemu sąsiadowi mamy nowego sojusznika z Pomorza.

Oficjalnie nic nie wiadomo na temat rzekomego układu lub sojuszu między Flotą a Falubazem, czasem pojawiq się zwrot "Chuligański Układ". Sojusz nie byłby możliwy, bo co ma piłka do żużla, ale liczy się sam gest. Może kiedyś stworzymy razem markę "F&F czyli dobra piłka i świetny żużel" :).Czy Myszy pomogą swym dopingiem Flocie w wypłynięciu na szerokie wody?
Niestety, Stilon już dogorywa, więc układ zostanie raczej w formie vlepkowej, a to już historia. Na pamiątkę mamy na zielonogórskim dworcu graffiti z napisem "Flota Świnoujście". Taka przyjaźń jednak nam się może przydać. 
To fakt, a oto dowód: 


Przybij Wlepkę! #Flota Świnoujście

Powrót z wakacji z aparatem obciążonym radosna twórczością. Nie trudno się domyślić , gdzie byłam, można poznać po vlepkach. O ich symbolice już kiedyś pisałam na blogu (archiwum, tytuł ten sam). W Świnoujściu napotkałam nie tylko vlepki Floty, ale o tym innym razem. trzeba zacząć od Floty, bo to oni trzymają z Myszami. Ich vlepki są przede wszystkim biało niebieskie, takie jak kolory drużyny. Nie mają podtekstów politycznych, niektóre nawiązują do przyjaźni z Falubazem, raczej nie najeżdżają na inne kluby.Jedno co wkurzyło mnie w Świnoujściu to wysoki wzrost mieszkańców, kto do cholery tak wysoko przybija te vlepki ?! Brak tolerancji dla kurdupli? ;)
Zacząć od Floty wypada chociażby ze względu na to jak sprawnie biegają po promenadzie nasi pierwszoligowcy.