poniedziałek, 20 lipca 2015

Ma być TARDIS!!!

Tardis, tardis, a co to niby jest ten tardis? Tym razem w zamówieniu był TARDIS z Baymaxem. No cóż różne są rzeczy na świecie, nawet takie, które się fizjologom nie śniły. Tardis-Time And Relative Dimension(s) In Space, czyli statek kosmiczny.Tak wynika z definicji, a co to jest tak dla zwykłego człowieka? Budka telefoniczna, niebieska, która stanowiła kiedyś pierwotną wersję 112. Nie każdy miał w domu luksus telefonu. Pojawiły się one w Wielkiej Brytanii w roku 1920 i służyły do stałej łączności z centralą policyjną.


Dzisiaj TARDIS to statek kosmiczny Doktora Who, bohatera serialu o tym samym tytule. Serial trwa od 1963 roku, w 1989 został zawieszony, a wrócił na antenę BBC dopiero w 2005 roku. Ze względu na przerwę nie mogę powiedzieć, że jest stary jak mój ojciec :( Jest to serial wyzwanie, ponieważ ma aż 800 odcinków. Tytułowy bohater podróżuje swoim TARDIS'em w czasie, ratuje świat i pomaga ludziom. Zabiera czasem towarzyszy. O tyle wzbogaciła się moja wiedza na temat oferty serialowej BBC, ale jeszcze bardziej na temat komunikacji w dawnych czasach.

Police Call Box to relikt dawnych czasów, który jest obecny w kulturze popularnej od lat, swego czasu BBC procesowało się z brytyjską policją o prawo do wyłączności używania symbolu niebieskiej budki. To tak jakby np. Polsat procesował się z polską policją o prawo do niebieskiego poloneza :) Wracając do samego TARDIS'u otóż on żyje , bo nie jest hodowany. Czasem decyduje wbrew woli Doktora, gdzie trafią.  
Baymax to natomiast wielka, pianka, dmuchanka? Postać z filmu Wielka Szóstka, trochę śmieszna i niezdarna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz