niedziela, 3 lipca 2011

Cover na dziś "Walking with a Ghost"

Z racji dobrego humoru i apetytu na dobry riff wybrałam właśnie tę piosenkę. Jest to przykład tego, że czasem znany zespół z pozycją czerpie od bandu, który dopiero raczkuje i zaczyna.
Najpierw wersja oryginalna zagrana przez mało znany duet Tegan and Sara. Siostry bliźniaczki mają na koncie wiele dobrych piosenek. Jako Tegan&Sara zadebiutowały już w wieku 17 lat. Piosenka którą zainteresował się podmiot coverujący pochodzi z ich czwartego albumu So Jealous wydanego w roku 2004. Piosenka okazała się tak świetna, że powstał nawet mashup Sary i Tegan oraz Mylo pt."Walking with a Ghost in Paris". Oryginalne video dzisiejsze pokolenie nazwało by pewnie Emo klipem, ponieważ jednej z sióstr dziwne istoty wycinają serce. Walking With A Ghost by Tegan and Sara
Jeżeli spytamy wujka Google co to jest "Walking with a Ghost" to odeśle nas do cioci wikipedi, która zna się na rzeczy i mówi, że tak się zwał pierwszy mini album The White Stripes. Na okładce miał stary aparat, chyba Zorki, ręki sobie nie dam uciąć, bo dokładnie nie wiem, a ręka się przyda. Oprócz tytułowe utworu były tam także między innymi "The Denial Twist" oraz trzy inne utwory. Wersja TWS jest nieco inna, słychać tam specyficzny wokal Jacka oraz kilka nowych elementów, które wzbogaciły pierwotną kompozycję. Teledysk jest całkowicie inny. Trzy charakterystyczne kolory czarny, biały i czerwony połączone z psychodelicznymi obrazkami. Można na prawdę dostać paranoi.The White Stripes - Walking with a Ghost  .
Na deser kontrowersyjna wersja Tegan and Sary wraz Mylo. Może kiczowata, może genialna, na pewno inna Tegan & Sara vs Mylo - Walking With a Ghost in Paris .

Cover story is closed...
jak z okładki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz