środa, 5 marca 2014

Mashup czyli piosenka dla zapracowanych

Dziś korzystając z okazji, że "siedzę na tyłku" i leczę swoje chore ucho, postanowiłam przedstawić kilka rzeczy, które mnie zafiksowały ostatnio :)

Po pierwsze Mashup, mashup! Zazwyczaj nie mogę się zdecydować na słuchanie jednej piosenki. Uwielbiam wszelkiej maści remiksy i tak trafiłam na stronę http://www.mashuptown.com/. Czym jest mashup? To specyficzne połączenie jednego lub kilku utworów tak by powstał jeden nowy i unikatowy. Jest ich 5 rodzajów. W zalezności od tego z czego sie składają. Dzięki stronie wyżej wymienionej mam już kilka swoich ukochanych miksów :)

1. Pokochałam nie tylko ja, ale tez mój ojciec. To taka wielka historia rocka w jednym miksie :) Przy okazji stwierdzam, że rock można otagować wieloma fajnymi rzeczami i to za co go uwielbiam to fakt dawania energetycznego kopa zawsze i o każdej porze. Plus pomaga mi na moja głuchotę:P
 2. Genialne połączenie piosenki zagrzewającej do walki z najostrzejszą piosenką o rozstaniu. Każde dziecko mieszkające w Zielonej Górze zna piosenkę o tygrysie z żużla :)
3. Dziwne i poryte, jak dla mnie Morrison  to przystojniak na wiecznej fazie, a Blondie to tez jedna wielka faza. 

Kolejne co polubiłam to strona, która odpowiada moim wymaganiom muzycznym, ponieważ wyszukuje to co w danej chwili najbardziej chciała bym nie tylko posłuchać jak i poczuć. Jest to http://www.stereomood.com/. Wystarczy wpisać frazę I feel... np. bad, in love, emo i wyskakuje nam propozycja playlisty złożonej z utworów otagowanych takim właśnie stanem. Wbijając "in love" (nawet mi się zdarza) wyskoczył m i genialny utwór, który pozwolił mi odkryć bardzo fajny zespół i stworzył tło muzyczne do jednej z moich prac.
   "And maybe tomorrow we'll embrace this chance
Get on the train to shorten the distance, the distance
We'll shorten the distance
Distance, the distance"

Wpisując energy znalazłam zaś to :
 Wpisując "sick" zaś taką dziwność :)

1 komentarz:

  1. tak, tak mi też podoba ale ojciec to mógłby tak przy tym słuchaniu skleić szufladę to tak na marginesie=)))

    OdpowiedzUsuń