piątek, 8 lipca 2011

Cover na dziś "Here I go again"

Niektóre piosenki to swoiste wyzwania, których mało kto się podejmuje. Ciężko jest zrobić cover genialnej piosenki. no to jazda!
Na początek informacja dla fanów "artystki" z owocem w pseudonimie: To nie ona jest autorką tej piosenki i to nie jest w żadnym razie piosenka dance! "Here I go again" to piękny utwór o szukaniu drogi w życiu. Stworzył go w roku 1982 zespół legenda Whitesnake, który powstał z zespołu Deep Purple. Piosenka "Here I go again" pochodzi z płyty Saints & Sinners. Została wydana ponownie także na płycie pt. Whitesnake tyle, ze zagrał ją w tedy już inny skład. Utworu nie trzeba przdstawiać , bo jest dość znany. Na początku mamy wolny liryczny wstęp zagrany na organach, a potem zespół "daje czadu". Godny uwagi jest piękny tekst utworu. To chyba jeden z ładniejszych utworów o takiej właśnie tematyce. Mamy tu przenośnie i wielokrotnie powtarzanie stwierdzenie "Oto idę znowu". Autorem tego tekstu jest David Coverdale. Wytrawni słuchacze zauważyli zapewne drobną zmianę miedzy pierwotnym nagraniem, nie tylko w stylu, ale i w tekście. Piosenka ta "zagrała" nam w kilku filmach między innymi w "Koszmar następnego lata" oraz "Niezaliczona" Tu wersja pierwotna z płyty Saints & Sinners Whitesnake - Here I Go Again  , a tu nowsza Whitesnake - Here I Go Again.   
Nie ważne w której wersji utwór zawsze brzmi świetnie. Teraz powinnam przejść do cover. Ta piosenka nie ma szczęścia do coverowania. Każdy kto się za nią bierze to psuje wszystko, niestety... Jest parę parodii, kilka przeróbek i wersja Mandaryny, która spłaszczyła wszystko.Walory tekstowe zostały zabite przez dancowe potupaję. to miał być jej debiut. Jaki cover taki debiut. Koszmar. Długo jednak szukałam czegoś na tak zwany drugi biegun. Wersja, którą znalazłam nie jest jakaś specjalna. Brak jest wstępu na organach. wokal jest średni, a śpiewa to piosenkarz z Macedonii Tose Proeski. Pierwszy raz zaśpiewał swoją wersję na koncercie, a teraz ma się ukazać ona na płycie. Może to i fajny "kawałek", ale można odnieść wrażenie, że artysta traktuje utwór jako "fajną piosenkę po angielsku", a nie rozumie jej przekazu. Pożyjemy zobaczymy. Tose Proeski - Here I go again 
Wersji Mandaryny nie zalinkuję
A tu parodia zaśpiewana na tej melodii : Here I Go Against All I've Known by The ApologetiX.
Cover story is closed...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz